Mamy przekonanie, że świat psychoanalityczny to nie tylko przestrzeń gabinetu. Chcemy szukać tego, co na styku, co po sąsiedzku i tego, co napędza twórczość. Co w mikro i makro skali łączy psychoanalizę z życiem.
Czym będziemy meblować IDioMY?
- Tekstami psychoanalityków i psychoterapeutów psychoanalitycznych z Polski i ze Świata - zarówno tych, którym bliskie są projekcyjne identyfikacje, jak i tych, którzy śnią z pacjentami swoje własne sny. Będzie miejsce dla tych, którzy zaczynają i dla tych, którzy właśnie przeszli na emeryturę w Paryżu.
- Rozmowami z pisarzami, artystami, społecznikami. Tymi, którzy myślą obrazem i tymi, którzy czują muzyką. Na co dzień tworzą w swoich pracowniach, ale dla nas zgodzili się przystanąć na progu i porozmawiać.
- Miejscem na twórczość: eseje, wystawy, fotorelacje, rzeźby, grafiki i inne - z komentarzami analitycznymi lub bez, do samodzielnego przeżywania lub w otwartości na wspólne doświadczenia.
- Do tego dostawiamy: „Nie taki sąsiad straszny, jak go projektuję, czyli Inny w naszym domu”. Miejsce dla terapeutów innych nurtów, w dialogu i relacji o tym, co nas różni, a co zbliża.
- I odrobinę naszej bańki - co, gdzie i kiedy… czytać, uczestniczyć, nie przegapić, zapisywać w kalendarzu. Czyli o tym, jak potrzebujemy kontaktu ze środowiskiem.
Na ten moment zaplanowałyśmy wydanie czterech numerów, 1no Jestem, 2no Pragnę, 3no Gryzę, 4no Uciekam. Zobaczymy, co dalej ;-)
Będziemy po kolei odsłaniać jego zawartość z nadzieją, że przyjmiecie zaproszenie i polecicie innym
Redaktorki Naczelne IDioMY,
Melisa Maras i Nadia Kostrzewa